partner nadace

hlavní partnerStarozlínské noviny Restaurace Monako historie ZOO Zlín dědečkův archiv fotoblog V. Šilhana podzemí

Kateřina Svobodová

ZOO Zlín lev César autor

Jmenuji se Kateřina Svobodová a pocházím z Kostelce u Zlína, malé místní části obklopené rozmanitou krajinou předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů, která v sobě skrývá bohatou historii. Právě ta rozmanitost je pro Zlínsko a jeho obyvatele typická, protože v sobě snoubí kousek valašské, hanácké i slovácké duše – z každé si zkrátka umí vybrat to nejlepší. V dětství jsem sice chtěla být učitelkou na základní škole, ale radost, kterou mi přinášelo psaní, zvítězila a přivedla mě až do novinářské branže.

Po dostudování Gymnázia Zlín Lesní čtvrť jsem nastoupila na Univerzitu Palackého v Olomouci. Zde jsem se zaměřila na žurnalistiku v kombinaci s rozhlasovými a televizními studii. I když mě Olomouc okouzlila, po většinu času mě to stále táhne do Zlína, kde ráda prozkoumávám samotné město i jeho přilehlé okolí.

Pracovně se ráda pohybuji na obou stranách mediální sféry – rok jsem psala marketingové texty pro hotelový komplex u Zlína, zároveň se mi na konci roku 2018 podařilo domluvit si stáž v Českém rozhlase ve Zlíně. Ta se následně vyvinula v externí spolupráci. Několik článků jsem napsala také pro server Zlín.cz nebo pro univerzitní web a časopis.

Díky lásce k rodnému Zlínu a touze objevovat jeho skrytá tajemství, která bych následně mohla převést do psané podoby, jsem začala pátrat po zapomenutých skvostech Baťova města. A ukázalo se, že jich je mnohem víc, než by člověk tušil :) .

Kromě psaní o Zlíně taky ráda píšu o jídle. Vaření a pečení je mým obrovským koníčkem, stejně jako cestování. A když se spojí cestování a tamější kuchyně, je to má nejoblíbenější kombinace :) .


nahoru
Staré pozdravy Staré Luhačovice Staré železnice Staré Košice Stará Praha Old Prague Fotogen

© Starý Zlín 2007-2019

tvorba www, firemní a svatební videa 
SKILL production

Jsou tyto stránky responsivní?

Veškerý obrazový materiál na www.staryzlin.cz je opatřen ochranným vodoznakem, obsah těchto webových stránek je chráněn vlastním autorským právem nebo autorským právem jiných stran. Kopírování, rozšiřování, pronájem, vytěžování nebo jakékoli zužitkování obsahu je bez souhlasu autorů zakázáno, neoprávněné užití jakéhokoli obsahu je postižitelné v občanskoprávním i trestním řízení.