partner nadace

hlavní partner1.máj Baťov / Otrokovice Barum Rallye Baťové Baťovy závody bombardování celkové Gottwaldov hospody koupaliště kostel Malenovice malé Zlíny mrakodrap náměstí Míru náměstí Práce nemocnice okolí Zlína obchodní dům obytné čtvrti památník T. Bati školství Zlín c. k. zámek život v ulicích

koupaliště Baťák Zlín

koupaliště Baťák Lázně Zlín Louky Riviéra Zelené ŽlutéHistorie koupaliště Baťák, dříve U továrny

Koupaliště Baťák - padesátimetrový bazén navrhl v roce 1939 československý architekt Vladimí Karfík. Plovárna se původně jmenovala "U továrny" a nabízela obyvatelům Baťova města letní osvěžení - šlo o moderní otevřený venkovní bazén, který se již ve své době mohl pochlubit ohřívanou vodou. Spousta slavných osobností jako například herečky Adína Mandlová či Nataša Gollová, herci J.Marvan a T.Pištěk, zde trávili čas při návštevách Zlína u příležitosti Zlínských filmových žní 1940-41. Koupaliště bylo v listopadu 1944, při spojeneckém bombardování zasaženo pěti leteckými pumami. Fungovalo ale dále i po válce, s lidovým názvem Baťák.

Slavné koupaliště nepřežilo ovšem rok 1990 a později se z nej stala vietnamská tržnice - posléze zpustlo zcela a stalo se centrem bezdomovců. Věčným požárům a ostudě města je už snad konec, zanedlouho zde vyroste nová budova UTB - výstavba již započala. Nicméně i tak Zlín přichází o jednu z připomínek, na kterou mnozí obyvatelé s nostalgií vzpomínají.

Zdroj informace: architektura Zlín

poděkování přispěvatelům

Vlasta Ingrová, Hana Kašaková, Naňa Monča, Lubomír Matoušek, Hynek Čapka, Martin Lavay, Holčákovi, pan Dvořák

zašlete nám materiál o Baťáku tady chci mít reklamu
1.máj Baťov / Otrokovice Barum Rallye Baťové Baťovy závody bombardování celkové Gottwaldov hospody koupaliště kostel Malenovice malé Zlíny mrakodrap náměstí Míru náměstí Práce nemocnice okolí Zlína obchodní dům obytné čtvrti památník T. Bati školství Zlín c. k. zámek život v ulicích
nahoru
Staré pozdravy Staré Luhačovice Staré železnice Staré Košice Stará Praha Old Prague Fotogen

© Starý Zlín 2007-2019

tvorba www, firemní a svatební videa 
SKILL production

Jsou tyto stránky responsivní?

Veškerý obrazový materiál na www.staryzlin.cz je opatřen ochranným vodoznakem, obsah těchto webových stránek je chráněn vlastním autorským právem nebo autorským právem jiných stran. Kopírování, rozšiřování, pronájem, vytěžování nebo jakékoli zužitkování obsahu je bez souhlasu autorů zakázáno, neoprávněné užití jakéhokoli obsahu je postižitelné v občanskoprávním i trestním řízení.